Senaste resultat

Svensk Ultimate 2020 börjar
Slut
7/3
8/3

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
08030110 sö 08/03 15:00 sö 08/03 Agnesbergshallen U20 Final Final Frövi 9 - 11 KFUM Örebro    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
08030109 sö 08/03 14:00 sö 08/03 Agnesbergshallen U17 Final Final SFC 15 - 11 Frövi    
08030108 sö 08/03 13:00 sö 08/03 Agnesbergshallen U14 Final Final SFC Röd 15 - 14 KFUM Örebro Vit    
08030107 sö 08/03 12:30 sö 08/03 Agnesbergshallen U20 Bronsmatch 3-4 KFUM Linköping 6 - 11 Kockums Ultimate    
08030207 sö 08/03 12:30 sö 08/03 Sommarhemsskolan U17 Plats 5-6 Plats 5-6 Stockholm Ultimate FC 6 - 3 Göteborg Ultimate    
08030404 sö 08/03 12:30 sö 08/03 Rimnershallen U14 Plats 7-8 Plats 7-8 Malmö Ultimate 3 - 7 Mölnlycke FC    
08030106 sö 08/03 12:00 sö 08/03 Agnesbergshallen U14 Bronsmatch Bronsmatch Frövi Röd 5 - 8 KFUM Örebro Blå    
08030206 sö 08/03 12:00 sö 08/03 Sommarhemsskolan U20 Placering 5-6 5-6 SFC 10 - 8 Malmö Ultimate    
08030403 sö 08/03 12:00 sö 08/03 Rimnershallen U14 Plats 9-10 Plats 9-10 Kockums Ultimate 0 - 13 Göteborg Flying Pancakes    
08030105 sö 08/03 11:30 sö 08/03 Agnesbergshallen U17 Bronsmatch Bronsmatch KFUM Örebro 6 - 8 Kockums Ultimate    
08030205 sö 08/03 11:30 sö 08/03 Sommarhemsskolan U17 Plats 7-8 Plats 7-8 Malmö All Stars 5 - 8 SFC Pumas    
08030402 sö 08/03 11:30 sö 08/03 Rimnershallen U14 Plats 5-6 Plats 5-6 Frövi Svart 5 - 8 SFC Svart    
08030104 sö 08/03 11:00 sö 08/03 Agnesbergshallen U20 Semifinal A Semifinal A KFUM Linköping 5 - 11 Frövi    
08030204 sö 08/03 11:00 sö 08/03 Sommarhemsskolan U20 Semifinal B Semifinal B Kockums Ultimate 4 - 6 KFUM Örebro    
08030401 sö 08/03 11:00 sö 08/03 Rimnershallen U14 SEMI 7-10 B SEMI 7-10 B Mölnlycke FC 12 - 5 Göteborg Flying Pancakes    
08030103 sö 08/03 10:30 sö 08/03 Agnesbergshallen U14 SEMI 1-4 A SEMI 1-4 A Frövi Röd 2 - 11 SFC Röd    
08030203 sö 08/03 10:30 sö 08/03 Sommarhemsskolan U14 SEMI 1-4 B SEMI 1-4 B KFUM Örebro Blå 5 - 9 KFUM Örebro Vit    
08030400 sö 08/03 10:30 sö 08/03 Rimnershallen U14 SEMI 7-10 A SEMI 7-10 A Kockums Ultimate 2 - 12 Malmö Ultimate    
08030102 sö 08/03 10:00 sö 08/03 Agnesbergshallen U17 Semi 1-4 B Semi 1-4 B Frövi 7 - 6 Kockums Ultimate    
08030202 sö 08/03 10:00 sö 08/03 Sommarhemsskolan U17 Semi 1-4 A Semi 1-4 A KFUM Örebro 6 - 9 SFC    
08030101 sö 08/03 09:30 sö 08/03 Agnesbergshallen U20 PreSEMI A PreSEMI A KFUM Linköping 10 - 5 SFC    
08030201 sö 08/03 09:30 sö 08/03 Sommarhemsskolan U20 PreSEMI B PreSEMI B Malmö Ultimate 2 - 11 Kockums Ultimate    
08030100 sö 08/03 09:00 sö 08/03 Agnesbergshallen U17 Semi 5-8 A Semi 5-8 A Stockholm Ultimate FC 11 - 6 SFC Pumas    
08030200 sö 08/03 09:00 sö 08/03 Sommarhemsskolan U17 Semi 5-8 B Semi 5-8 B Malmö All Stars 2 - 10 Göteborg Ultimate    
07030120 lö 07/03 18:30 lö 07/03 Agnesbergshallen U14 PreSemi B PreSemi B Frövi Röd 6 - 4 SFC Svart    
07030220 lö 07/03 18:30 lö 07/03 Sommarhemsskolan U17 Kvartsfinal D Kvartsfinal D Göteborg Ultimate 1 - 13 Frövi    
07030410 lö 07/03 18:30 lö 07/03 Rimnershallen U14 PreSemi A PreSemi A Frövi Svart 3 - 9 KFUM Örebro Blå    
07030119 lö 07/03 18:00 lö 07/03 Agnesbergshallen U17 Kvartsfinal A Kvartsfinal A SFC Pumas 1 - 13 SFC    
07030219 lö 07/03 18:00 lö 07/03 Sommarhemsskolan U17 Kvartsfinal B Kvartsfinal B Malmö All Stars 2 - 13 Kockums Ultimate    
07030409 lö 07/03 18:00 lö 07/03 Rimnershallen U17 Kvartsfinal C Kvartsfinal C Stockholm Ultimate FC 2 - 13 KFUM Örebro    
07030118 lö 07/03 17:30 lö 07/03 Agnesbergshallen U20 Grp A Malmö Ultimate 6 - 12 SFC