U20

Grupp A

    Lag # V F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Målskillnad
  6. Gjorda mål
  Frövi 5 5 0 54 - 18 (36) 5
  KFUM Örebro 5 4 1 45 - 32 (13) 4
  Kockums Ultimate 5 3 2 48 - 34 (14) 3
4. SFC 5 2 3 35 - 43 (-8) 2
5. KFUM Linköping 5 1 4 35 - 50 (-15) 1
6. Malmö Ultimate 5 0 5 22 - 62 (-40) 0
V = Vunna, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng


Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07030100 lö 07/03 08:30 lö 07/03 Agnesbergshallen U20 Grp A SFC 9 - 5 KFUM Linköping    
07030200 lö 07/03 08:30 lö 07/03 Sommarhemsskolan U20 Grp A Malmö Ultimate 6 - 13 Kockums Ultimate    
07030101 lö 07/03 09:00 lö 07/03 Agnesbergshallen U20 Grp A Frövi 7 - 4 KFUM Örebro    
07030203 lö 07/03 10:00 lö 07/03 Sommarhemsskolan U20 Grp A KFUM Örebro 11 - 5 Malmö Ultimate    
07030104 lö 07/03 10:30 lö 07/03 Agnesbergshallen U20 Grp A Kockums Ultimate 10 - 5 SFC    
07030204 lö 07/03 10:30 lö 07/03 Sommarhemsskolan U20 Grp A KFUM Linköping 5 - 13 Frövi    
07030109 lö 07/03 13:00 lö 07/03 Agnesbergshallen U20 Grp A Frövi 13 - 2 Malmö Ultimate    
07030209 lö 07/03 13:00 lö 07/03 Sommarhemsskolan U20 Grp A SFC 6 - 9 KFUM Örebro    
07030110 lö 07/03 13:30 lö 07/03 Agnesbergshallen U20 Grp A KFUM Linköping 6 - 13 Kockums Ultimate    
07030113 lö 07/03 15:00 lö 07/03 Agnesbergshallen U20 Grp A Kockums Ultimate 8 - 9 KFUM Örebro    
07030213 lö 07/03 15:00 lö 07/03 Sommarhemsskolan U20 Grp A Malmö Ultimate 3 - 13 KFUM Linköping    
07030403 lö 07/03 15:00 lö 07/03 Rimnershallen U20 Grp A Frövi 13 - 3 SFC    
07030118 lö 07/03 17:30 lö 07/03 Agnesbergshallen U20 Grp A Malmö Ultimate 6 - 12 SFC    
07030218 lö 07/03 17:30 lö 07/03 Sommarhemsskolan U20 Grp A KFUM Örebro 12 - 6 KFUM Linköping    
07030408 lö 07/03 17:30 lö 07/03 Rimnershallen U20 Grp A Kockums Ultimate 4 - 8 Frövi    
08030101 sö 08/03 09:30 sö 08/03 Agnesbergshallen U20 PreSEMI A KFUM Linköping 10 - 5 SFC    
08030201 sö 08/03 09:30 sö 08/03 Sommarhemsskolan U20 PreSEMI B Malmö Ultimate 2 - 11 Kockums Ultimate    
08030104 sö 08/03 11:00 sö 08/03 Agnesbergshallen U20 Semifinal A KFUM Linköping 5 - 11 Frövi    
08030204 sö 08/03 11:00 sö 08/03 Sommarhemsskolan U20 Semifinal B Kockums Ultimate 4 - 6 KFUM Örebro    
08030206 sö 08/03 12:00 sö 08/03 Sommarhemsskolan U20 Placering 5-6 SFC 10 - 8 Malmö Ultimate    
08030107 sö 08/03 12:30 sö 08/03 Agnesbergshallen U20 Bronsmatch KFUM Linköping 6 - 11 Kockums Ultimate    
08030110 sö 08/03 15:00 sö 08/03 Agnesbergshallen U20 Final Frövi 9 - 11 KFUM Örebro